آموزش آنلاین

آموزش آنلاین

آموزش آنلاین ، در کنار نا آشنا بودن آن برای عموم جامعه ، مزیت های زیادی دارد که آرام آرام مورد استقبال قرار گرفته و هر روز به طرفداران ان اضافه میشود. ترافیک، هزینه و اختصاص زمان برای رفت و آمد ، خستگی راه ، ناتوانی برای شرکت در همه جلسات حضوری ، همگی مواردی هستند که کلاسهای حضوری دارند. کلاسهای آنلاین را میتوان حین استراحت در منزل ، پیگیری کرد و در آسوده ترین حالت ممکن آموزش های مفید و کارامد دید.

 
001-e-learning

آموزش آنلاین

همه امکانات لازم برای حضور در یک کلاس آموزشی ، از طریق اینترنت برای شما مهیا خواهد بود. مدرس از طریق لبتاپ یا گوشی هوشمند خود میتواند موضوع آموزشی کلاس را تدریس کند و دانش‌پذیران ، همزمان بصورت آنلاین ، مدرس را مشاهده کنند و مفاهیم را فرابگیرند. در این روش در پایان هر جلسه ، فیلم همان جلسه با همه جزئیات و پرسش و پاسخ ها در اختیار دانش‌پذیران قرار میگیرد.
004-lecture

وبینار

وبینار واژه جدیدی است ک از تلفیق دو عبارت وب و سمینار تشکیل شده و معنای آن سمینار اینترنتی است. مجری وبینار از طریق بستر اینترنت ، مفاهیم مربوط به موضوع سمینار را ارائه میدهد و مانند یک سمینار فیزیکی میتواند برای انتقال مفاهیم از اسلاید ، ویدیو یا صوت استفاده کند. این روش یکی از بهترین روشهای ارائه اموزش بصورت انلاین است ک میتوان با یک اینترنت معمولی از آن استفاده کرد.
002-e-learning-1

کلاس مجازی

کلاس مجازی ، امکان جدیدی است که میتوان همه افراد شرکت کننده در جلسه را بصورت زنده با هم در ارتباط قرارداد. مدرس میتواند سوال یا تمرینی مطرح کرده و از شرکت کنندگان بخواهد به آن پاسخ دهند. همه میتوانند از طریق وبکم یا میکروفن دستگاه خود سوال بپرسند یا پاسخی به دیگران بدهند. این روش اینترنت سریع‌تری نیاز دارد اما نتیجه رضایت بخش تری از نظر اموزشی بهمراه دارد.
 
 • امکان تغییر چیدمان تجهیزات در کلاس آنلاین ( وب میت )
 • امکان کنترل از راه دور (Remote Control) دسکتاپ کاربران
 • مشاهده لیست کاربران حاضر در سامانه ویدئو کنفرانس
 • امکان دریافت ( Download ) محتوای رکورد شده
 • امکان برقراری پرسش و پاسخ بصورت خصوصی و عمومی
 • امکان مشاهده تمام صفحه کاربران ( Desktop Sharing )
 • امکان ذخیره وایتبرد بصورت عکس
 • دانلود جلسات ضبط شده با فرمت فشرده و با کیفیت بالا
 • ارسال و دریافت صدا، تصویر و پیام متنی در سمینار تحت وب
 • امکان اتصال با حداقل سرعت از خانه یا دفتر کار به میتینگ
 • ابزارهای کمکی در وایت برد پیشرفته
 • نمایش انواع فایلها SWF, FLV, MP4, PPT, JPG, PDF و ...
 • قابل نوشتن بر روی تخته‌سفید ادوب با فناوری قلم‌نوری و تبلت
 • قفل کردن جلسه و جلوگیری از ورود دیگر کاربران به همایش
 • امکان ضبط جلسات و استفاده مجدد بصورت (Online)
ادوب کانکت چیست؟
نرم افزار Adobe Connect جهت برگزاری وبکنفرانس (وبینار)، جلسات آنلاین (تحت وب) و کلاس مجازی (دیجیتال) است که فراتر از به اشتراک گذاری صفحه نمایش رفته و امکان همکاری بسیار موثر و همچنین ارتباط با همکاران، شرکا و مشتریان رادر هر زمان هر مکان و با هر وسیله ای امکان پذیر می سازد. در عین حال این نرم افزار یکی از کارآمدترین ابزارهای موجود برای آموزش الکترونیک و از راه دور می باشد که در حال حاضر در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان در حال استفاده می باشد.
ادوب کانکت Add-in چیست؟
ادوب کانکت add-in نرم افزار کوچک بهینه ساز است بر مبنای فلش که زمانی که شرکت کننده ای در جلسه نیاز به به اشتراک گزاری صفحه نمایش خود دارد می بایست آن را از داخل اتاق کنفرانس دانلود نموده و نصب نماید. همچنین برای دانلود جلسات ضبط شده نیز می بایست ای نرم افزار را نصب نمایید. سایر شرکت کنندگان در جلسات نیازی به نصب این نرم افزار ندارند. ادوب کانکت add-in با گوگل کروم سازگار است ولیکن می بایست مطابق فایل راهنما تنظیمات آنرا انجام دهید.
سرعت مورد نیاز اینترنت برای مدرس و شرکت کنندگان چقدر است؟
یکی از مزایای این سیستم قابلیت کارکرد در سرعت های بسیار پایین است تا جایی که شرکت کنندگان حتی با اینترنت dial-up نیز می توانند در جلسات شرکت نمایند. اما توجه داشته باشید پهنای باند مورد نیاز ارتباط مستقیم با محتوای به اشتراک گذاشته در جلسات دارد. برای مثال انتقال صدا از طریق اینترنت نیاز به سرعتی تا 64kbps دارد, بنابراین اگر دو شرکت کننده در یک زمان در جلسه صحبت کنند شرکت کنندگان نیاز به سرعتی تا 128kbpsخواهند داشت. پیشنهاد ما اینترنتی با سرعت حداقل 256kbps برای شرکت کنندگان , 512kbps برای سخنرانان(میزبان) می باشد.
آیا کاربران برای شرکت در جلسات به نرم افزار یا سخت افزار خاصی نیا