ایده‌سازی
جولای 21, 2018
چپ مغز یا راست مغز
آگوست 23, 2018
نمایش همه

شناسايى موانع ذهنى موفقيت

بندها را پاره كنيد تا بالن موفقيتتان اوج بگيرد

در مرحله شناخت خود با نگرش و باورهاي خودمحدود كننده و مخرب آشنا، و متوجه مى شويد چطور اين افكار و باورها مانند مانع ، سد راه موفقيت هايتان بوده اند. براي كنار گذاشتن و تغيير اين باورها به راهكار و روشى مؤثر نياز داريد تا بفهميد از كجا شروع كنيد. هر چقدر بهتر اين باورهاي مخرب رو مشاهده كنيد، در ايجاد تغييرات مورد نيازتان موفق تر خواهيد بود.  اينجاست كه تفكر سوالي مي تواند كمكتان كند.

با تقويت ناظر دروني به صورت عمدى تغييرات مؤثر شروع مي شود.

هر چقدر بهتر ببينيد كه كجا قرار داريد، اينجاست كه ناظر دروني وارد مي شود، و بهتر مي توانيد مهارت ها و برنامه هاي درست تري را براي تغييرات مورد نظرتان به كار ببريد. از خودتان سئوال كنيد :

  • كدام افكارم باعث شد تا بترسم و دست از اقدام و عمل بكشم و متوقف باقي بمانم ؟
  • كدام باور مخرب باعث شد تا روابطم ، و يا موقعيتها را از دست بدهم ؟
  • كدام باور مخرب معمولا باعث ايجاد احساسات منفي در درون من ميشود ؟
  • كدام باور منفي زمينه ساز ايجاد نا اميدى و يأس در درون من شده؟

آنچه به ذهنتان مي رسد را يادداشت كنيد ،  مثلا اين باور كه من لياقتش را ندارم ، با من بي كس و تنها هستم ، و يا من آدم ناتوان بدبخت و بيچاره اي هستم و كسي مرا حمايت نميكند ، كسي مرا درك نميكند ، همه به فكر خودشان هستند، من دارم توي اين دنيا له ميشوم و كسي نيست كه كمكم كند ، نكند آخرش با اين همه تلاش به جايي نرسم ، يا اساسأ خوشبختي به من نيامده ، نكنه از دست بدهم و با …..

جلوي اين نوع افكار و باورها بنويسد ، كه چطور باعث شدنداز انجام اقدامات مؤثردست برداريد و نتوانيد در مسير رشد و پيشرفت حركت كنيد ؟

روش جایگزینی

حالا از روش جايگزيني استفاده كنيد و الگوي ذهني كه سالها مثل طناب بالون موفقيتتان را به زمين ميخكوب كرده را از بين ببريد، اين بندها را پاره كنيد ، روبروي هر باور مخرب و تأثيرات منفي آن ، باوري مثبت را جايگزين كنيد، چه باوري كمك ميكند تا مؤثرتر عمل كنيد و احساسات بهتري داشته باشيد ؟

من انسانى ارزشمند و توانمند هستم، قسمتي از وجود خداوند در درون من است ، من ذاتي پاك و الهي دارم و در پناه خداوندم ، من داراي ويژگيهاي مثبت فراواني هستم ، من با قدمهاي كوچك طلايي ميتوانم به سمت كاخ آرزوهايم حركت كنم ،چشم انداز و هدفمندى به من نيرو و اميد تازه اي ميدهد ، من لايق بهترينها هستم ، خداوند عاشق من است و طالب لذت بردن صحيح من از زندگي و ……
يك باور مثبت و مؤثر بر عكس باورهاي منفى است و به شما احساس خوب و نيروى مضاعف ميدهد.

اين تمرين عملى است ، بايد كاغذ و قلم رابرداريد و بارها بنويسيد ، چون مدام مواردى به ذهنتان ميرسد كه بايد اضافه كنيد يا تغييراتى بدهيد سعي كنيد مدام مرور كنيد، شايد چند بار نوشتن و مرور آن باعث تغييرات عظيمى در زندگيتان بشود. شما زمانى در نقطه موفقيت قرار ميگيريد كه براي رسيدن به آن زحمت كشيده باشيد. اقدامات و افكار ديروز ، شما را با خودش به اينجا آورده ، بنابراين براي رسيدن به نقطه اى بهتر به اقدامات جديدتر و بيشتري نيازداريد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *