به توسعه طلایی خوش آمدید
توسعه طلاییتوسعه طلاییتوسعه طلایی
09378624464
info@goldendevelopment.ir
اصفهان ، سیتی سنتر سپاهان شهر ، طبقه سوم ، واحد A3-42

شناسايى موانع ذهنى موفقيت

بندها را پاره كنيد تا بالن موفقيتتان اوج بگيرد

در مرحله شناخت خود با نگرش و باورهای خود محدود کننده و مخرب آشنا، و متوجه مى شويد چطور اين افکار و باورها مانند مانع، سد راه موفقيت هايتان بوده اند. برای كنار گذاشتن و تغيير اين باورها به راهكار و روشى مؤثر نیاز داريد. تا بفهميد از كجا شروع كنيد. هر چقدر بهتر اين باورهای مخرب رو مشاهده كنيد، در ايجاد تغييرات مورد نيازتان موفق تر خواهيد بود.  اینجاست که تفکر سوالی می تواند کمکتان كند.

با تقويت ناظر درونی به صورت عمدى تغييرات مؤثر شروع می شود.

هر چقدر بهتر ببينيد كه كجا قرار داريد، اينجاست كه ناظر درونی وارد مي شود. و بهتر می توانيد مهارت ها و برنامه های درست تری را برای تغييرات مورد نظرتان به كار ببريد. 

از خودتان سئوال كنيد :

  • كدام افكارم باعث شد تا بترسم و دست از اقدام و عمل بكشم و متوقف باقی بمانم؟
  • كدام باور مخرب باعث شد تا روابطم، و يا موقعيتها را از دست بدهم؟
  • كدام باور مخرب معمولا باعث ايجاد احساسات منفی در درون من می شود؟
  • كدام باور منفی زمينه ساز ايجاد نااميدى و يأس در درون من شده؟

آنچه به ذهنتان مي رسد را يادداشت كنيد. مثلا اين باور كه من لياقتش را ندارم. یا من بی كس و تنها هستم. و يا من آدم ناتوان بدبخت و بيچاره ای هستم. و كسي مرا حمايت نمي كند. كسی مرا درک نمی كند. همه به فكر خودشان هستند، من دارم توی اين دنيا له می شوم و كسی نيست كه كمكم كند، نكند آخرش با اين همه تلاش به جايی نرسم، يا اساسأ خوشبختی به من نيامده، نكنه از دست بدهم و یا …..

جلوی اين نوع افكار و باورها بنويسد كه چطور باعث شدند از انجام اقدامات مؤثر دست برداريد و نتوانيد در مسير رشد و پيشرفت حركت كنيد؟

روش جایگزینی

حالا از روش جايگزينی استفاده كنيد و الگوی ذهنی كه سالها مثل طناب بالون موفقيتتان را به زمين ميخكوب كرده را از بين ببريد، اين بندها را پاره كنيد. روبروی هر باور مخرب و تأثيرات منفي آن، باوری مثبت را جايگزين كنيد، چه باوری كمک مي كند تا مؤثرتر عمل كنيد و احساسات بهتری داشته باشيد؟

من انسانى ارزشمند و توانمند هستم، قسمتی از وجود خداوند در درون من است، من ذاتی پاك و الهی دارم و در پناه خداوندم، من دارای ويژگيهای مثبت فراوانی هستم، من با قدمهای كوچك طلايی مي توانم به سمت كاخ آرزوهايم حركت كنم، چشم انداز و هدفمندى به من نيرو و اميد تازه ای مي دهد. من لايق بهترينها هستم. خداوند عاشق من است و طالب لذت بردن صحيح من از زندگی و ……
يك باور مثبت و مؤثر بر عكس باورهای منفى است و به شما احساس خوب و نيروى مضاعف می دهد.

اين تمرين عملى است، بايد كاغذ و قلم را برداريد و بارها بنويسيد، چون مدام مواردى به ذهنتان ميرسد كه بايد اضافه كنيد يا تغييراتى بدهيد سعی كنيد مدام مرور كنيد، شايد چند بار نوشتن و مرور آن باعث تغييرات عظيمى در زندگيتان بشود. شما زمانى در نقطه موفقيت قرار می گيريد كه برای رسيدن به آن زحمت كشيده باشيد. اقدامات و افكار ديروز، شما را با خودش به اينجا آورده، بنابراين برای رسيدن به نقطه اى بهتر به اقدامات جديدتر و بيشتری نياز داريد.

پیام بگذارید

No products in the cart.